Sok évtizedes hagyomány szerint a február, a farsang, a bálok, a télűzés időszaka.
Vesszen a tél, jöjjön a rügyfakasztó tavasz, s a bő termést hozó nyár!
A farsangváltozó hosszúságú ünnep. Ez az időszak vízkereszttől (jan.6) hamvazószerdáig tart. Ilyenkor a nagyobb téli munkák már befejeződtek, a disznóvágás is lezajlott, a tavaszi földmunkák ideje pedig még nem jött el. Így ez az időszak volt a legalkalmasabb az ünneplésre, vigasságra, táncra.
Az alsó tagozaton a jelmezeseket négytagú zsűri értékelte, melynek tagjai:
valamint iskolánk két nyolcadik osztályos diákja, Németh Nóra és Baltás Anett.
Ahogy ez minden évben lenni szokott, elsőként a csoportok mutatkoztak be. Ezután a jelmezesek felvonulása következett, a regisztrációs sorszám alapján.
Elsőként a 3.a osztály érkezett, akik a Mignonok táncát adták elő.
A 3.osztály műsoráról készült képek ide kattintva megtekinthetőek!
Majd a 2. b. osztály Hattyúk tava kicsit másképp c. produkciója kápráztatott bennünket.
A 2.b képei ide kattintva megtekinthetőek!
Végül egy százlábút láthattunk, melyet a 2. a osztály személyesített meg, versekkel tarkítva produkciójukat.
A 2.a osztály műsorának képei ide kattintva megtekinthetőek!
Ezután következtek az egyéni jelmezesek, akik egyenként vonultak be a függöny mögül.
Az egyéni jelmezesekről készült képek ide kattintva megtekinthetőek!
A jelmezesek felvonulása után, míg a zsűri elvonult meghozni döntését, a függöny mögötti büfében sütikkel, üdítővel vártuk a gyerekeket.
Tombolát is lehetett vásárolni, a nyereményeket hátul az asztaloknál rögtön át is vehették a nyertesek.
A délelőtt hátralévő részében az osztályok vetélkedtek egymással vidám feladatokon keresztül, álljon itt egy kis képes betekintő ezekről:
lufi taposás
süti evő verseny
várépítés
„kicsi a rakás”
„Simon” mondja… verseny
mesemondás
kötélhúzás.
Télűző délelőttünk jókedvűen, szórakoztatóan telt, s mindenki megtalálta a maga számára legizgalmasabb elfoglaltságot.
A játékok során készült képek ide kattintva megtekinthetőek!
A zsűri az alábbi döntést hozta a jelmezesek értékelésekor:
1. helyezettek lettek:
Tóth Johanna
Horváth Ádám
Pecznyik Péter
Németh Doroti
Torgyik Szabolcs
2. helyezést értek el:
Horváth Bence
Kovács Laura
Ujvári Anna
Csengődi Róza Ramóna
Szabó Martin
Mészáros Dóra
P. Tóth Panka Nóra
A helyezetteken kívül sem távozott senki üres kézzel, hiszen a zsűri minden jelmezest jutalmazott egy Kinder tojással.
Az eredményhirdetés képei ide kattintva megtekinthetőek!
Felső tagozat
Egy bátor egyéni jelmezes mellett, a felső tagozatosoknál a színvonalas csoportos jelmezeké volt a főszerep.
Az alábbiakban egy kis ízelő látható az osztályok jeleneteiből.
Az 5.a osztály: "A mi csatornánk" c. előadása.
Az 5.a műsorának képei ide kattintva megtekinthetőek!
Az 5.b osztály: "Ha én felnőtt volnék" című műsora.
Az 5.b osztály műsorának képei ide kattintva megtekinthetőek!
A 6. osztály: "Dililabor" című jelenete.
A 6.a műsorának képei ide kattintva megtekinthetőek!
A 8. évfolyamosok műsora zárta a felsősök bemutatkozását: "Ilyenek voltunk, ilyenek vagyunk és ilyenek leszünk" című előadásával.