Látogatóink  

Jelenleg 29 vendég és 0 felhasználó van vonalban.

   

Keresés  


   

Szép magyar beszéd verseny

„Szép Magyar Beszéd” verseny körzeti fordulója

Szép magyar beszédAz idén is megrendezték Kiskőrösön a Kazinczy-verseny területi fordulóját. Két korcsoportban adhatták jelét felkészültségüknek a résztvevők.

Az ötödik-hatodik osztályosoknak nem, de a hetedik-nyolcadikos korcsoportnak lehetősége van a továbbjutásra: A területi verseny győztese képviseli szűkebb hazánkat a félországos versenyen: Kisújszálláson áprilisban. Ott is, mint a körzeti fordulón, egy szabadon választott, s egy kötelező, főként értekező jellegű szöveget kell felolvasni.

Óriási öröm érte február 3-án, a szép kiejtési versenyen iskolánk lelkes kis csapatát: A  három tagú zsűri Zeleszkó Tündének, iskolánk 8. a osztályos tanulójának  ítélte az első helyezést, ezzel együtt megbízta a kisújszállási képviselettel.

Négy éves gyakorlás, sok szereplés, feladat, türelem meghozta a gyümölcsét.

Mindannyiunk nevében gratulálok Tündinek az eredményhez. 

Kitartást a további felkészüléshez!

Némethné Kóka Erika

felkészítő tanár

   
© Akasztói Általános Iskola